W swojej pracy jestem psychologiem nietypowym.

Stoję dokładnie pośrodku obszarów popartych solidną wiedzą naukową (skończone dwa uniwersytety, w tym także medyczny) i metod pracy, które nauce opartej na mechanice newtonowskiej jeszcze bardzo się wymykają. Łącząc je i wykorzystując z nich to, co najlepsze.

Sam fakt, że moje doświadczenie i wiedza pokrywa aż 4 wymienione w ofercie obszary już jest wyjątkowy, choć to nie koniec. Nie znam drugiego psychologa i seksuologa, który jednocześnie miałby tak duże doświadczenie w obszarze biznesowym, a ponadto zajmował się aktywnie tematami, które uznawane są za niemal „paranormalne”, oraz w większości wykonywał swoja pracę zdalnie, pomagając ludziom mieszkającym na całym świecie od 10 lat.

Na początku taka forma pracy budziła kontrowersje, ale teraz, gdy przez mój internetowy gabinet przewinęły się setki ludzi, już WIEM na pewno, że terapia przez Internet DZIAŁA. Kontakt jest trochę inny, przynajmniej na początku spotkania musza odbywać się przy użyciu kamery, ale efekty widać zwykle szybko – choć, co jest oczywiste – bardzo dużo zależy od klienta/ pacjenta.

Jeśli chodzi o mój styl pracy – nie prowadzę terapii w żadnym konkretnym paradygmacie. Doceniam szkielet i umocowanie jakie dają poszczególne szkoły terapii, ale w moim odczuciu świat zbyt przyspieszył, żeby ciasno obramowana nauka była w stanie nadążyć za wszystkimi zmianami, jakie obecnie zachodzą. Nie jest zwyczajnie w stanie kompetencyjnie ogarnąć zagadnień, które coraz częściej okazują się być – jeśli nawet nie kluczowe – to przynajmniej na tyle ważne, że nie wzięcie ich pod uwagę nie „popycha” rozwoju, terapii, pracy nad sobą wystarczająco mocno, by mogła być na tyle sprawna, szybka i efektywna, aby stanęła na wysokości stawianego jej zadania. Mam na myśli zwłaszcza szeroko pojętą duchowość, która nadaje sprawom głębię bez której sama psychologia zaczyna być coraz bardziej pusta.

Dlatego też staram się być otwarta na różne metody i teorie, które wykraczają poza akademickie nauczanie i uważam, że są świetnym uzupełnieniem mojej pracy psychologa i seksuologa.

Poza narzędziami i metodami standardowo stosowanymi w terapii behawioralnej, systemowej i psychodynamicznej przez mój gabinet przewijają się m.in. następujące metody;

  • szeroko pojęta czakroterapia
  • kroniki Akaszy
  • EFT (Emotional Freedom Technique)
  • praca z wykorzystaniem Metody Odpinania (rodzaj oczyszczania energetycznego i usuwania przekonań i blokad z podświadomości)
  • Metoda Dwupunktowa
  • Oddychanie holotropowe
  • Integracja doświadczeń psychodelicznych (zintegrowanie z codziennym życiem materiału pozyskanego w trakcie poszerzonych stanów świadomości. Bez względu na to za pomocą jakich metod ten stan miał miejsce. Nazywane potocznie „uziemianiem” lub pomocą w „wylądowaniu” np. po udziale w ceremonii z enteogenami , ale nie tylko, bo mogła to być głęboka medytacja, deprywacja sensoryczna, oddychanie holotropowe, czytanie Kronik Akaszy czy cokolwiek innego)